Podpora
Dokumentace

Odkaz na váš rozvrh s QR kódem

QR kódy, tj. zkráceně Quick Response kódy, jsou způsobem kódování webových odkazů tak, aby je bylo možné snadno skenovat a otevírat mobilním telefonem. Je to dobrý způsob, jak se odkaz na váš rozvrh může objevovat v tištěném materiálu, jako např. letácích, plakátech nebo navštívenkách. Uživatelé nemusí odkaz vypisovat, pouze naskenují příslušnou kódovanou grafiku a váš rozvrh SuperSaaS se jim otevře v telefonu.

Naskenujete-li výše uvedený obrázek mobilním telefonem, měla by se otevřít tato adresa URL:
https://www.supersaas.cz/schedule/demoverze/Terapeut
Tato strana může zobrazit QR kód, který odkazuje na rozvrh SuperSaaS log in.

Tento obrázek můžete zkopírovat do dokumentu klepnutím na pravé tlačítko myši a zvolením možnosti „Zkopírovat obrázek“. Stejná nabídka rovněž obsahuje možnost uložit QR kód jako grafický soubor PNG. Dále můžete vkládat nebo kopírovat obrázek do programu, který používáte pro vytváření tištěného materiálu.

Na iPhonu můžete naskenovat QR kód jednoduše otevřením aplikace fotoaparátu a sledováním kódu fotoaparátem. Na telefonu Android je čtečka QR kódů zabudovaná do vyhledávání stránek Google, které můžete aktivovat. A u obou typů telefonů je několik aplikací skenování QR kódů v příslušných online obchodech, pokud chcete více možností.

Odkaz můžete změnit přidáním URL parametrů, které po načtení rozvrhu provádějí předvolbu data nebo zobrazení. Také můžete změnit velikost QR kódu, aby lépe vyhovoval tomu, na čem pracujete. Můžete to provést klepnutím pravým tlačítkem myši na obrázek a zvolením možnosti „Otevřít obrázek v nové záložce“. Potom můžete změnit URL v liště prohlížeče a QR kód by se měl příslušně aktualizovat.