Podpora
Dokumentace

Sběr dat o rezervacích

Údaje pro vytvoření rezervace můžete sbírat pomocí standardních i přizpůsobitelných polí.

Standardní pole

Do standardních polí lze při rezervaci snadno ukládat kontaktní údaje uživatelů. U každého pole je vyznačeno, zda je povinné, volitelné nebo zda na něj uživatel nemá být vůbec tázán. Do polí s hvězdičkou (*) se sbírají data i při registraci a jejich hodnoty se použijí jako výchozí hodnoty při zadávání rezervace.

Standardní pole

Pokud použijete dodatečná pole pro sběr dalších údajů při registraci (lze nastavit v Nastavení přístupu), budete moci tato pole použít i v dialogu pro vytvoření rezervace.

Pole pro registraci

Pokud se e-mailová adresa používá jako přihlašovací jméno, nebude už pole s e-mailem v seznamu standardních polí, protože e-mail není potřeba znovu zadávat. Pokud se navíc uživatelé musejí pro vytvoření rezervace registrovat, pak jsou jejich rezervace spojené s jejich přihlašovacím jménem.

Přizpůsobitelná pole

Kromě standardních polí a dvou dodatečných textových polí pro registraci můžete použít ještě dvě další přizpůsobitelná pole. Lze do nich ukládat další textové údaje, ale můžete pomocí nich také uživatelům umožnit vybrat si z různých dodatečných služeb v rámci rezervace. Cena rezervace se může vypočítávat dle obsahu těchto polí.

Vlastní pole

V příkladu níže je přizpůsobitelné pole použito pro zadání počtu servírovaných obědů při objednávání konferenční místnosti pro workshop.

Příklad vlastního pole

Systém lze také nastavit tak, aby se přizpůsobitelná pole používala pro promo akce (viz Nastavení slev a promo akcí) a výběrové seznamy (viz Nastavení omezení rezervací a Zobrazení cen). V takovém případě do nich již nebude možné ukládat vlastní informace.

Pokud potřebujete ukládat více informací, než kolik se vejde do standardních a přizpůsobitelných polí, můžete využít připojené formuláře. Do formulářů lze ukládat další údaje a lze je připojit k procesu registrace i rezervace. Více informací naleznete v části Přidávání vlastních formulářů.

Pole pro dohled

Pole pro dohled lze nastavit na stránce Nastavení přístupu a lze ho použít k ukládání informací o konkrétních uživatelích. Může tam být například číslo člena, které si uživatelé nemohou sami upravovat. Upravovat ho mohou pouze administrátoři a superuživatelé. Můžete jej uživatelům buď skrýt, nebo zobrazit, podle toho, jak jej použijete. Pokud jej zobrazíte, bude se zobrazovat jako součást dialogů pro registraci i rezervaci a jako součást rezervací.

Pole pro dohled

Pro zadání dat (nebo jejich úpravu) do polí pro dohled jednotlivých uživatelů přejděte do Uživatel správa a klikněte na ikonu vpravo od údajů uživatele.

Pokud potřebujete zadávat více dat, než kolik umožňuje pole pro dohled, můžete přidat vlastní formulář a nastavit, aby byl viditelný pouze pro administrátory a superuživatele.
Pole pro dohled může také využít pro poskytnutí permanentní slevy konkrétnímu zákazníkovi.