Podpora
Dokumentace

Otestování rozvrhu, který jste vytvořili

Je potřeba si uvědomit, že web SuperSaaS se vám jako administrátorovi zobrazuje jinak než ostatním návštěvníkům rozvrhu. Návštěvníci neuvidí navigační tlačítka pro administrátory, např. Nastavení a Dohled. Obvykle také skryjete detaily rezervací ostatních lidí, takže uživatelé uvidí pouze své rezervace a nikoli rezervace ostatních. Doporučuje se také vyzkoušet potvrzení e-mailem, protože nastavení potvrzení e-mailem se pro administrátory a pro běžné uživatele obvykle liší.

Je tedy důležité vyzkoušet z pohledu zákazníka, že proces rezervace funguje tak, jak má. V podstatě existují tři možnosti, jak přepínat mezi administrátorským a uživatelským přístupem k rozvrhu rezervací SuperSaaS. Podíváme se na každou z nich a začneme s tou nejjednodušší: odhlášení se jako administrátor a přihlášení se jako uživatel (a naopak).

Odhlášení se jako administrátor a přihlášení se jako uživatel

Abyste se později na rozvrh snadno dostali, doporučujeme napsat si adresu stránky s rozvrhem nebo jej uložit do prohlížeče jako „záložku“. Potom se odhlaste z administrátorského účtu kliknutím na odkaz Odhlásit v pravém horním rohu obrazovky a poté se vraťte na stránku rozvrhu kliknutím na záložku. Pokud se na rozvrh vrátíte tlačítkem „Zpět“ v prohlížeči, budete patrně muset kliknout také na tlačítko „Obnovit“, aby se zobrazila aktuální stránka. Nyní rozvrh uvidíte (a můžete používat), jako byste byli běžný uživatel. Pro provedení dalších změn v nastavení rozvrhu se budete muset opět přihlásit jako administrátor, pak provést změny a nakonec se opět odhlásit a zkontrolovat rozvrh v režimu uživatele.

Jak si asi dokážete představit, může to být často velmi únavné. Takže vás možná napadne přihlásit se v jednom okně jako administrátor a v druhém jako uživatel – to ale bohužel nebude fungovat. Váš prohlížeč je natolik „chytrý“, že si pamatuje, kam jste se naposledy přihlásili, a potom toto použije na všechna okna. Můžete to ale obejít tak, že použijete druhý prohlížeč.

Otestování konfigurace pomocí druhého prohlížeče

Dobrou alternativou pro přepínání mezi režimem administrátora a uživatele je použití druhého prohlížeče. V jednom prohlížeči se můžete přihlásit jako administrátor a v druhém jako uživatel. Pak se už nemusíte stále přihlašovat a odhlašovat, stačí jednoduše přepínat mezi prohlížeči. Pamatujte ale na to, že poté, co změníte něco v konfiguraci, bude nejspíš potřeba stránku v druhém prohlížeči obnovit, aby se zobrazily změny. To můžete udělat tlačítkem „Obnovit“ v prohlížeči nebo tak, že se přepnete na jinou stránku.

Pokud máte nyní na počítači nainstalován pouze jeden prohlížeč, můžete si velmi snadno stáhnout a nainstalovat druhý prohlížeč. Chrome, Edge, Firefox i Safari jsou kvalitní bezplatné prohlížeče a SuperSaaS ve všech z nich funguje stejně dobře. Pokud máte k dispozici ještě další počítač, ze kterého máte na stránku přístup, můžete jej samozřejmě použít a bude to fungovat také.

Loga prohlížečů
Rozvrh je pro uživatele dostupný i v době, kdy v něm provádíte změny. Pokud pouze experimentujete a nechcete, aby rozvrh používali běžní uživatelé, můžete k němu zakázat přístup kliknutím na tlačítko Zablokovat rozvrh na stránce Nastavení na záložce Přehled. Jakmile experimenty dokončíte, nezapomeňte rozvrh odblokovat.

Přístup k rozvrhu přes různé domény

Pokud nechcete instalovat druhý prohlížeč, pak pro vás máme ještě jeden trik, díky kterému se nemusíte odhlašovat a přihlašovat: otevřete SuperSaaS přes jinou doménu. Díky tomuto triku si prohlížeč bude myslet, že jde o úplně jiný web. Existuje několik domén, které vedou k SuperSaaS – dvě snadno zapamatovatelné alternativní domény k supersaas.com jsou supersaas.net a supersaas.co.uk. Pokud chcete rozvrh testovat z pohledu superuživatele – pohled, který je ještě o trochu jiný – pak pro vás tento trik může být jednodušší než prohlížení třetím prohlížečem. U alternativních domén budete muset použít celou webovou adresu rozvrhu. Nestačí jen napsat samotné supersaas.net a zkusit se přihlásit, protože systém vás bohužel přesměruje zpět na supersaas.com.

V systému je speciální mód pro testování funkčnosti platebního systému. Více informací naleznete v návodu k platbám.