Integrace rozvrhu rezervací do Vaší Facebook stránky

Návod vysvětluje jak integrovat rezervační systém SuperSaaS do Vaší Facebook stránky. Vaši zákazníci si tak mohou vytvořit rezervaci aniž by opustili stránky Facebooku. Tento způsob nepoužívá přihlášení přes Facebook - tak pokud po návštěvnících požadujete registraci, tak budou o ni požádáni.

Co potřebuji pro integraci?

Přidání rozvrhu do rámi ve Vaší Facebook stránce

 1. Přihlašte se do Vaší firemní Facebook stránky

 2. Otevřete si další okno ve Vašem prohlížeči a přejděte na: apps.facebook.com/static_html_plus/

 3. Zvolte "Přidat statické HTML do stránky"

  Přidat statické HTML
 4. Pokud máte více firemních Facebook stránek, jako první vyberte tu do které chcete integrovat rozvrh a potom klikněte na "Přidat statické HTML - iframe záložku"

  Zvolení stránky
 5. Záložka Statické HTML se pak objeví u Vaší firemní Facebook stránky

  Záložka se objeví na vaší stránce
 6. Klikněte na šipku vedle záložky Statické HTML, pak na ikonku pro editaci a vyberte "Editovat nastavení"

  Editovat nastavení
 7. Nyní můžete změnit výchozí text "Vítejte" na text podle Vaší volby například Rezervujte zde! Poté klikněte na "Uložit" a potom na "OK".

  Změna textu
 8. Pro změnu výchozího obrázku s hvězdou zopakujte znovu krok 6. Tentokrát klikněte na "Změnit" vedle "Obrázek záložky". To Vás přesměruje na novou stránku kam můžete vložit obrázek. Najeďte myší nad obrázek hvězdy a klikněte na "Editovat".

  Změna Facebook
  Klik Facebook
 9. Otevře se vyskakovací okno, kde si můžete vybrat obrázek ze svého počítače (o velikosti 111 × 74 pixelů)

  Vybrat obrázek

  Můžete si vybrat jeden z příkladů níže (pravým tlačítkem myši klikněte a vyberte "Uložit jako") nebo si vytvořte své vlastní.

  Tlačítko rezervace 1 Tlačítko rezervace 2 Tlačítko rezervace 3
 10. Zobrazí se náhled obrázku bez volby k uložení. Avšak pokud se vrátíte zpět na vaši stránku s využitím vyhledávání, najdete tento obrázek na vaší Facebook stránce.

  Náhled a navigace zpět na Facebook stránku
 11. Nyní když máte úpravy stylu za sebou, můžete přejít k integraci rámu iframe do vaší Facebook stránky. Klikněte na nové vytvořené tlačítko "Rezervace" (záložka se statickou HTML).

  Kliknout na Facebook záložku
 12. Vyberte si HTML aplikaci. Na záložce index.html zkopírujte si iframe kód z návodu na integraci rezervací do webu, který můžete rovněž použít pro začlenění rozvrhu do vašeho webu. Vynechte část s "http:" abyste se vyhli bezpečnostní hlášce. Změňte hodnotu width na “100%” a height=”1000px”. Potom klikněte na "Uložit a publikovat" a potom na "Náhled", abyste viděli jak vypadá rozvrh.

  Vybrat HTML Zkopírování iframe do HTML kódu Náhled Pokud nechcete aby se rozvrh zobrazoval s omezenou šířkou 800 px, kterou požaduje Facebook stránka, stačí když umístíte na Facebook tlačítko nebo odkaz a rozvrh se tak otevře v novém okně.


Zpět na Seznam návodů