Nová verze nápovědy je k dispozici zde

Návod k vyzkoušení nastaveného rozvrhu

Je důležité poznamenat, že když se přihlásíte jako administrátor tak web SuperSaaS bude vypadat jinak, než když se zákazník přihlásí do vašeho rozvrhu. Obecně návštěvníci neuvidí položky menu vedoucí ke konfiguraci a typicky uvidí méně detailů než vy. Běžně budete asi chtít skrýt detaily rezervací ostatních a zobrazovat zákazníkům pouze ty jejich. Zkrátka je důležité se do systému přihlásit jako klient, aby vše fungovalo k vaší spokojenosti. Jedním z dalších rozdílů je, že když jste přihlášen jako administrátor, tak se vám při vytváření rezervace standardně neodesílají potvrzující emaily, aby se vám nezahltila emailová schránka při větších změnách. Vytvořením rezervace co by "klient" vám umožní zkontrolovat zda-li potvrzující email je odesílán tak jak předpokládáte.

Pojďme tedy vyzkoušet zdali se systém chová tak, jak očekávají návštěvníci. Jeden způsob je, že si adresu rozvrhu uložíme do záložek, odhlásíme se z administrace kliknutím na "Odhlásit" vpravo nahoře a vrátíme se zpět na stránku rozvrhu pomocí záložky. Pokud chcete něco změnit, tak se musíte znovu přihlásit jako administrátor, provést změnu, odhlásit se a znovu vše vyzkoušet jako koncový uživatel. Asi si dokážete představit, že tento způsob se brzy stane nudným a zdlouhavým. Možná vás napadne přihlásit se v jednom okně jako administrátor a v druhém okně jako běžný uživatel, ale to není možné. Váš prohlížeč si totiž pamatuje, kam jste se naposledy přihlásili a toto nastavení používá ve všech oknech.

Browser Logos

Pro kontrolu vašeho nastavení použijte druhý prohlížeč

Dobré řešení pro vyhnutí se neustálému přihlašování tam a zpět je použití jiného prohlížeče pro testování rozvrhu. Pokud máte na počítači pouze jeden prohlížeč, jednoduše si můžete stáhnout a nainstalovat jiný. Firefox, Opera a Safari jsou dobré a volně stažitelné prohlížeče a SuperSaaS se všemi funguje stejně. (mimo to, bezpečnostní experti souhlasí s tím, že je vhodné využívat i jiný prohlížeč než jen samotný Internet Explorer) Pokud máte přístup k dalšímu počítači z kterého můžete rezervační systém zkoušet jako zákazník, je to taky dobrý způsob. Nemusíte pak mít více prohlížečů.

Pokud nemáte druhý prohlížeč, je tu ještě jeden "trik" jak se můžete vyhnout přihlašování a odhlašování: přistupujte k testování rozvrhu SuperSaaS skrz jinou doménu, váš prohlížeč to bude považovat za úplně odlišný web. Domén které využívá SuperSaaS je více, ale dvě z nich jsou jednoduše zapamatovatelné "supersaas.net" a "supersaas.sk". Pokud chcete vyzkoušet co vidí v rezervačním systému přihlášený superuser (superuživatel), tak výše popsaný způsob je lepší než mít 3 různé prohlížeče.

Změny v rozvrhu můžete dělat i v momentě kdy je rezervační systém přístupný koncovým uživatelům nebo kliknutím na "Zastavení aplikace" na stránce "Přehled nastavení" dočasně učinit rozvrh nepřístupný pro koncové uživatele (vhodné v případech kdy máte větší množství uživatelů).

Jakoukoli změnu během přihlášení na koncového uživatele, můžete vrátit zpět v prohlížeči kde jste přihlášen jako administrátor. Pokud chcete vyzkoušet platební systém přes PayPal, je pro to určen speciální mód, více informací naleznete na návod na nastavení plateb.

Mnoho změn nebude viditelných pro koncového uživatele dokud nenavštíví stránku znovu. Proto budete v některých případech potřebovat stránku, kterou vidí koncový uživatel znovu načíst, aby se vámi provedené změny projevily (klávesa F5 v MSIE a Firefoxu).


Zpět na Seznam návodů