Nová verze nápovědy je k dispozici zde

Joomla! plugin pro rezervační systém SuperSaaS

SuperSaaS je flexibilní rezervační systém, který funguje v celé řadě oborů. Tato stránka popisuje postup jak jej integrovat do webu s redakčním systémem Joomla. Pro využití tohoto doplňku si nejdřív vytvořte účet systému SuperSaaS (zdarma).

Použití přihlašovacích jmen Joomly pro váš SuperSaaS rozvrh

Plugin zajišťuje zobrazení tlačítka "Rezervujte nyní", které automaticky přihlásí uživatele pomocí jeho uživatelského jména z Joomly do SuperSaaS rozvrhu. Pokud nepoužíváte registraci uživatelů z Joomly, tak místo použití tohoto doplňku použijte tento návod na integraci rozvrhu rezervací do vašeho webu.

Tlačítko generované pluginem posílá informace z databáze uživatelů Joomly do SuperSaaS, kde vytvoří nebo updatuje data o uživateli podle potřeby. Uživatelé se pak nemusí přihlašovat do každého systému zvlášť.

Instalace a nastavení pluginu v Joomle

 1. Instalace pluginu. Na administrátorské stránce Joomly přejděte na "Rozšíření" → "Manažer rozšíření" pod nadpis "Instalovat z URL" zadejte následující adresu:
  • Pro Joomlu 1.6, 1.7, 2.5 nebo 3.0 zadejte "http://cdn.supersaas.net/plugins/mod_supersaas_26.zip"
  • Pro Joomla 1.5 zadejte "http://cdn.supersaas.net/plugins/mod_supersaas_old.zip"
  (Samozřejmě si také můžete doplněk napřed stáhnout do vašeho počítače a potom použít "Nahrát soubor" a "Instalovat")
 2. Nastavení modulu. Přejděte do "Rozšíření" → na stránku "Manažerský modul" a kliknout na název modulu ("SuperSaaS přihlášení") k přechodu na obrazovku "Modul:[Editovat]". Nastavte volbu "Enabled" na "Yes", a "Access Level" na "Registered" a vyplňte následující část "Parametry":
  • Název účtu SuperSaaS. Zde vyplňte název vašeho účtu (nikoliv email)
  • SuperSaaS heslo. Heslo, kterým se administrátor přihlašuje do SuperSaaS
  • Název rozvrhu nebo URL. Sem můžete zadat název rozvrhu nebo celou jeho URL adresu, pokud chcete použít specifické parametry pro určité zobrazení rozvrhu.
  • Obrázek tlačítka.
   Rezervujte nyní!
   (Zde najdete další tlačítka)
   Pokud toto pole ponecháte prázdné použije se standardní tlačítko, případně můžete použít vlastní obrázek pomocí URL adresy například jako "http://cdn.supersaas.net/book_now.png"
  • Vaše doména (volitelné). Pokud si umístíte rezervační systém na vlastní doménu tak ji zadejte sem, aby byla správně zobrazena vašim zákazníkům.
  Joomla! Modul

Pokud používáte více než jeden rozvrh v SuperSaaS tak si můžete vytvořit více tlačítek pomocí zkopírování pluginu na stránce "Modul Manageru". Každou kopii pak nasměrujete (vyplníte údaje) na odlišný SuperSaaS rozvrh.

Změna nastavení v SuperSaaS účtu pro fungování s Joomlou

Změny uživatelských dat na straně Joomly se promítnou do SuperSaaS,ale ne už naopak - databáze Joomly je považována za hlavní. Proto nenechte vaše uživatele měnit jejich informace na straně SuperSaaS, protože je to může jednoduše zmást. Například pokud si uživatel bude moci změnit heslo v SuperSaaS, tak mu nemusí dojít, že heslo do Joomly zůstane nezměněné. Proveďte tedy na účtu SuperSaaS následující změny, abyste se vyhli těmto nesrovnalostem:

Dále se musíte přesvědčit, že databázová pole v Joomle odpovídají těm v databázi SuperSaaS. Proveďte následující změny na stránce "Nastavení vzhledu":

Nyní vyzkoušejte tlačítko s rezervací na vašem webu. Jako administrátor se budete stále přihlašovat přes hlavní stránku s přihlášením, tak byste to měli vyzkoušet jako běžný uživatel (s existujícím loginem v Joomle). Pokud chcete určit v SuperSaaS "superusery" ujistěte se, že už nejméně jednou využili rezervační tlačítko na vašem webu ještě předtím než jim přidělíte jejich roli na stránce "Správa uživatelů"

Tipy na řešení možných problémů


Zpět na Seznam návodů