Nová verze nápovědy je k dispozici zde

Návod k integraci rezervačního systému do vašeho webu

Jakmile jste spokojeni s nastavením vašeho rezervačního systému a provedli jste test abyste se ujistili, že všechno ze strany zákazníků pracuje tak jak má, tak je potřeba se rozhodnout o způsobu jak zákazníci váš rozvrh najdou.

Máte několik možností:

  1. Umístit na váš web odkaz (link) na rozvrhu SuperSaaS. Je to nejjednodušší a nejčastěji používaná volba.
  2. Umístit stránky SuperSaaS do vašich stránek prostřednictvím rámu (frame), což je vhodné když si chcete mít více možnosti pro další úpravy stránky než u první volby
  3. Poslat adresu vašim uživatelům emailem, umístit na Facebook či Twitter nebo natisknout na leták. Aby vaši zákazníci mohli provádět rezervace, tak ani nepotřebujete vlastní web.

Pokud jste přihlášeni jako administrátor, tak Vám tento návod zobrazí části kódu týkající se vašeho účtu.

Odkaz na SuperSaaS z vašeho webu

Správnou adresu odkazu najdete po kliknutí na tlačítko "Nastavení" u vašeho rozvrhu. Pokud máte web tak vy nebo ten kdo jej pro vás vytvořil, by neměl mít problém s umístěním linku na SuperSaaS na váš web.

Můžete použít jednoduchý HTML odkaz jako tento: Rezervujte zde!

<a href="https://www.supersaas.cz/schedule/demoverze/Terapeut">Rezervujte nyní!</a>

Nebo můžete použít obrázkové tlačítko viz:  Rezervujte zde!

<a href="https://www.supersaas.cz/schedule/demoverze/Terapeut">
<img src="//static.supersaas.net/cz/but/rezervace1.png" alt="Rezervujte zde!"/></a>

Pokud chcete můžete si jakýkoli z následujících příkladů zkopírovat pro použití na váš web:

Rezervujte zde! Rezervujte nyní Rezervujte nyní Rezervujte nyní! Rezervujte zde! Rezervujte zde!   more…

Každý rezervační kalendář má svou vlastní URL adresu, takže když jste si vytvořili více kalendářů, tak na vašem webu můžete dát uživatelům na výběr ze seznamu URL adres.

Pokud na svém webu již máte registraci a přihlašovací systém pro uživatele, tak lze nastavit, že se tito uživatelé mohli automaticky přihlásit do rezervačního systému aniž by si museli vytvářet další přihlášení u SuperSaaS. Tato funkce vyžaduje použití rozhraní mezi SuperSaaS a Vaším serverem. Jedna z možností jak to provést, je odeslání informací o uživateli v momentu kdy klikne na tlačítko "Rezervovat zde". Pro tento účel poskytujeme zdarma pluginy pro vytvoření takového tlačítka do několika content management systémů (systému pro správu webového obsahu):

Pokud používáte jiný systém a jste schopni zvládnout naprogramovat takové rozhraní sami, tak detaily najdete dokumentace rozhraní pro programátory (v angličtině).

Pokud nechcete aby lidé viděli "supersaas" v URL adrese, tak je možné ji skrýt v rámu viz níže. Alternativně můžete použít k zobrazení rezervačního systému svou vlastní doménu. Nastavení vlastní domény třetího řádu (typu rezervace.vasedomena.cz) vyžaduje určité technické znalosti, detaily najdete v tomto návodu. Vaše doména bude použita také pro odchozí emaily.

Integrace za pomocí rámu

Vložení rezervačního systému do rámu

Pokud chcete mít větší kontrolu nad vzhledem stránky, tak lze umístit rezervační rozvrh do rámu (iframe) vašeho webu. Budete tak moc mít například vedle rozvrhu k menu s položkami vedoucími na další části vašeho webu. Na stránce "Nastavení vzhledu" je možnost vypnout zobrazování SuperSaaS hlavičky a zápatí a tak je můžete nahradit svou vlastní. Následující HTML kód zobrazí rozvrh na vašem webu v rámu:

<iframe width="600" src="https://www.supersaas.cz/schedule/demoverze/Terapeut"></iframe>

Pokud chcete zobrazit kompaktnější verzi rozvrhu můžete zkusit použít mobilní verzi rozvrhu. Stačí do URL adresy rozvrhu zadat m.supersaas.cz jako zde:

<iframe width="300" src="https://m.supersaas.com/schedule/demoverze/Terapeut"></iframe>

Pokud používáte iframe a nastavili jste si rozvrh tak, aby po rezervaci uživatele přesměroval zpět na váš web, potom je vhodné zařídit, aby uživatel mohl "vyskočit" z rámu. Pouhé přesměrování nechá uživatele v rámu, což nemusí vypadat vždy dobře. Jedním ze způsobů jak to ošetřit je přidat kousek javascriptu mezi tagy <body> na stránku kam budou uživatelé přesměrováni viz níže:

<script>if (window != top) top.location.href = location.href</script>

Další způsoby jak lidé mohou najít váš rozvrh

Vzhledem k tomu, že neposíláme stránku s rozvrhem vyhledávačům (vysvětleno zde), tak vás lidé najdou pouze když budou znát link na váš rozvrh. Pokud nemáte web, můžete web používat i tak. Například můžete link poslat emailem skupině lidí. Populárními místy kam umístit odkaz je Facebook, Twitter či blogovací systémy. Podívejte se na návod jak přidat rozvrh na Facebook tak aby tam zůstal na Facebook stránce natrvalo. Pokud vaše společnost používá off-line marketingové materiály jako brožury nebo letáky je možné adresu rozvrhu umístit i tam.

Předvýběr datumu nebo pohledu

Výchozí zobrazení kalendáře je na aktuální den. Pokud ale chcete, aby se uživatelé přihlašovali na určitý den, tak můžete přejít na toto datum a z prohlížeče pak zkopírovat URL adresu. Např. pokud chcete aby se hosté zaregistrovali na vánoční večírek, můžete použít na webu obdobný link jako tento:

<a href="https://supersaas.com/schedule/demoverze/Vanoce?day=24&month=12">Vytvořit rezervaci</a>

Případně také můžete takový odkaz umístit do prostoru nad kalendářem. To je užitečné v případě kdy máte více než jeden rozvrh - uživatelé tak mohou jednoduše přejít z jednoho do druhého. Na stránce s nastavením rozvrhu stačí přejít do záložky "Vzhled" a odkaz vložit do pole označeném jako "Vzkaz který se zobrazuje v bílém prostoru nad rozvrhem:". Adresu rozvrhu můžete pro kontrolu jednoduše zkopírovat do řádky s adresou ve Vašem prohlížeči a ujistit se, že vypadá tak jak má. Například:

Klikněte na zde a přeskočíte k demoverzi "Jednací místnosti", k Místnosti 1 a s předvybraným měsíčním zobrazením
[https://supersaas.com/schedule/demo/Meeting_Rooms/Meeting_Room_1?view=month]

Pokud chcete zobrazit termíny rezervací v delším (nebo kratším) seznamu na stránce "volné termíny" tak stačí přidat na konec URL adresy parametr "per_page":

https://www.supersaas.cz/schedule/demoverze/Fitness_klub?view=free&per_page=5

Zpět na Seznam návodů